środa, 23 marca 2016

Każdy popełnia błędy

Każdy z nas popełnia błędy. Każdy z nas potrafi się potknąć czy nawet przewrócić. Jak już kiedyś pisałam, wiele ludzi ocenia po stereotypach. Jednak co jeżeli osoba uważana za najlepszą, za najzdolniejszą czy chociaż zwyczajnie zdolną popełni taki błąd. Czy to powinien być powód to tak wielkiego obruszenia?

http://www.imaginativebloom.com/2010/04/15/spring-inspirations/

Każdy chce, aby wszystko szło po jego myśli. Tak się nie da. Wiadomo, że chociaż najdrobniejsza rzecz może się zmienić. Ja sama w tym momencie wzięłam się za siebie i dążę do swojego celu. Udaje mi się i jestem z tego powodu dumna. To wszystko jednak nie znaczy, że się kilka razy nie potknęłam. Trochę przybliżę wam jedną moją sytuację, aby móc wam podać przykład. Generalnie w mojej klasie jestem jedną z tych lepiej uczących się. Wiele osób jest zdolnych, bo bardzo brano to pod uwagę. Jedna sytuacja z wczoraj bardzo mnie zdenerwowała. Mianowicie na kartkówce z fizyki pomyliłam się. Przez przypadek źle zamieniłam jednostki i wynik wyszedł inny, niż powinien. Mój kolega zapytał się mnie jakie rozwiązanie było w ostatnim zadaniu, więc mu odpowiedziałam. Jakie spotkało mnie obruszenie ze strony kilku uczniów, że dlaczego mi tak wyszło, że przecież to jest źle. Ale czy ja nie mogłam się pomylić? Czy nie jest dozwolone potknięcie się? Przecież ja wszystko mogę poprawić. Już przy popełnianiu błędu czułam, że coś jest nie tak ale nie byłam w stanie go zlokalizować. To zupełnie tak, jakby oni się potknęli i każdy by im to wytykał.

http://weheartit.com/entry/group/3532364
Nie rozumiem też tego, kiedy ludzie się śmieją przy naszych porażkach. Już lepszą sytuacją jest, kiedy my się pomylimy a ludzie będą zdziwieni, zaskoczeni a nie zaczną nas wyśmiewać. O, ty dostałeś taką ocenę, a tamta się przewróciła. To wcale nie jest powód do śmiechu i ja nigdy nie rozumiem dlaczego ludzie się z tego śmieją. Najdziwniejsze jest to, że gdy osoby, które zawsze śmieją się z innych sami poniosą porażkę później cierpią gdy zostaną wyśmiani. No gdzie w tym sens. Nigdy tego nie rozumiałam, nie rozumiem i mam wrażenie, że nie zrozumiem.

http://favim.com/image/449494/
Popełniłaś błąd. Uśmiechnij się i pomyśl, że to nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy tak się stało, a każdy kolejny upadek tylko polepsza nasze następne decyzje. Jeżeli coś zrobisz źle to przecież masz wiele czasu by to naprawić więc nie ma się czym martwić.

http://lifestyle-fashion-bycarla.blogspot.com/2015/10/my-inspirations.html

3 komentarze:

 1. jesteś wspaniała!
  Co to za sweterek w róże? Jest świetny :o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ;)
   Nie wiem co to za sweterek, bo zdjęcie jest z internetu. Pod nim jest link do strony, z której je wzięłam.

   Usuń
 2. Właśnie! Popełnianie błędów jest rzeczą ludzką xD

  rilseee.blogpot.com

  OdpowiedzUsuń