środa, 30 marca 2016

Człowiek częścią świata?

Jak często patrzymy na świat przez pryzmat czasu? Przyjmijmy może 100 lat. Tak wiele się w tym czasie wydarzyło. Nasi przodkowie walczyli na wojnie czy zaczęła się era internetu. To są tylko dwa przykłady ale jest ich o wiele więcej. Często tak sobie myślę, jak wiele stworzył człowiek. Ile tak właściwie znaczymy dla całego świata. Do czego dochodzę? Człowiek to jedna z najważniejszych części Ziemi. No pomyślcie. Gdyby nie inny człowiek to możliwe, że mieszkalibyśmy nadal w jaskiniach. Gdyby nie inny człowiek to możliwe, że nadal polowalibyśmy na zwierzęta z włóczniami. Wiele rzeczy nie byłoby tak, jak jest teraz. 


Jakby tak się głębiej przypatrzeć... Nie, w sumie to właśnie nie trzeba się w ogóle przypatrywać. Wokół nas wszędzie są ludzie. My używamy rzeczy wymyślonych i stworzonych przez ludzi. Kiedyś ktoś wpadł na pewien pomysł, zrealizował go i możliwe, że teraz jest to naszą ulubioną rzeczą.


Ludzie się przyjaźnią, kochają czy są czyimiś idolami. Prawie każdy z was ma jakiegoś idola. Mówię prawie, bo ja sama nie mam. Może i bardzo lubię np. kogoś oglądać czy słuchać ale nie mam nikogo, kogo chciałabym naśladować. Ci ludzie, których wielbimy wybili się tylko przez to, że sami coś stworzyli czy nawet przez to, że byli zwyczajnie sobą. Każdy może być wielbiony ale po co. Jaka w tym frajda? Bycie popularnym? Tracenie przyjaciół dla sławy? O nie, to nie dla mnie. Może i czasami się zastanawiam jak to jest kiedy tak dużo osób o Tobie rozmawia ale nie śpieszno mi do bycia czyimś idolem. Chciałabym być wyłącznie sobą.


A co z tymi ludźmi, którzy tak naprawdę nie chcą stawać się sławni, ale tacy są przez swoją wiedzę? Uczą się dla siebie a później wykorzystują to żeby np. pomóc innym. Może są wybitnie mądrzy lub mają niesamowitą umiejętność strategicznego myślenia. Czasami ma się wrażenie, że oni powinni być najważniejsi. Może nawet oni tak o sobie myślą. Jednak to się nie uda. Przynajmniej teraz. Każdy ma wolną wolę i nie da sobą manipulować. Szczególnie nastolatki ( :D ). Niektórzy narzekają, że to jest ten "trudny okres buntu", ale no pomyślcie. Może podczas niebezpiecznych sytuacji moglibyśmy coś pomóc? Tego nie wiadomo. Dowiedzielibyśmy się tego tylko to sprawdzając, a może lepiej nie posuwać się tak daleko.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wszystkie zdjęcia w tym poście pochodzą z serwisu pixabay.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz